Audyty z zakresu ochrony danych osobowych - AGAMI

Audyt ochrony danych osobowych – weryfikacja działalności klienta

Audyt ochrony danych osobowych ma za zadanie zweryfikować działalność Klienta w zakresie realizacji obowiązków, które nakłada na każdy podmiot przetwarzający dane osobowe ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz przepisy wykonawcze do niej. Oferujemy rzetelne i profesjonalne przeprowadzenie audytu w zakresie ochrony danych osobowych. Realizujemy go za każdym razem od strony organizacyjnej, formalnej i technicznej. Wykonywany audyt dotyczy wszystkich działów Klienta, w których są lub potencjalnie mogą być przetwarzane dane osobowe. Jego realizacja opiera się na spotkaniach z personelem zarządzającym poszczególnymi działami firmy, weryfikacji dokumentów, analizie zabezpieczeń IT, przeglądu systemów informatycznych oraz procedur wewnętrznych.
W ten sposób uzyskujemy pełny obraz pola w jakim klient jest odpowiedzialny za ochronę danych osobowych w swojej firmie czy organizacji. Audyt to bardzo skrupulatna  weryfikacja dokumentacji i procedur pod względem ich zgodności z przepisami, które znajdują się w ustawie o ochronie danych osobowych.

Raport poaudytowy – sposób na wyeliminowanie uchybień

Efektem przeprowadzonego audytu przez nasze biuro prawne jest zaprezentowanie specjalnie przygotowanego raportu poaudytowego. W raporcie umieszczane są informacje odnoszące się do bieżącego stanu systemu ochrony danych osobowych, a także opis rekomendacji. Audyt ochrony danych osobowych to działanie, dzięki któremu można wyeliminować różnego rodzaju uchybienia, wskazać obszary, w których wszelkie informacje dotyczące pracowników czy klientów powinny zostać lepiej zabezpieczone. Ta procedura wskazuje w jasny sposób, gdzie mogą zachodzić jakieś nieprawidłowości. Ich wyeliminowanie pozwala na zapewnienie lepszej polityki bezpieczeństwa gromadzonych i przetwarzanych danych osobowych. Wykonujemy weryfikację dla klientów z różnych branż. W audycie za każdym razem zawiera informacje, które mogą przyczynić się do jeszcze bardziej rzetelnej ochrony działań związanych z danymi osobowymi.
Naszą współpracę w tym zakresie z klientami traktujemy bardzo profesjonalnie i kompleksowo. Z wielką dokładnością podchodzimy do wszystkich dokumentów oraz procedur dotyczących zarządzania danymi osobowymi. Posiadamy szerokie kompetencje oraz odpowiednie kwalifikacje pozwalające nam na przeprowadzenie rzetelnego audytu. Śledzimy na bieżąco wszelkie zmiany w zapisach prawa oraz dokształcamy się w zakresie wprowadzanych rozwiązań kontrolnych. Możemy również zagwarantować, że przy każdym audycie zachowujemy najwyższe zasady bezpieczeństwa i poufności.

 


Potrzebna pomoc?
Nie czekaj, zadzwoń koniecznie!
501 077 990
Skontaktuj się z nami!
Pomożemy rozwiązać Twoje problemy
Rozwiąż TEST!
Wypełnij test, aby sprawdzić swoją wiedzę