Audyty z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych

AUDYT OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH – WERYFIKACJA DZIAŁALNOŚCI KLIENTA

Audyt ochrony danych osobowych ma za zadanie zweryfikować działalność Klienta w zakresie realizacji obowiązków, które nakłada na każdy podmiot przetwarzający ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych. Oferujemy rzetelne i profesjonalne przeprowadzenie audytu w zakresie ochrony danych osobowych. Realizujemy go za każdym razem od strony organizacyjnej, formalnej i technicznej. Wykonywany audyt dotyczy wszystkich działów Klienta, w których są lub potencjalnie mogą być przetwarzane dane osobowe. Jego realizacja opiera się na spotkaniach z personelem zarządzającym poszczególnymi działami firmy, weryfikacji dokumentów, analizie zabezpieczeń IT, przeglądu systemów informatycznych oraz procedur wewnętrznych.
W ten sposób uzyskujemy pełny obraz pola w jakim Klient jest odpowiedzialny za ochronę danych osobowych w swojej firmie czy organizacji. Audyt to bardzo skrupulatna weryfikacja dokumentacji i procedur pod względem ich zgodności z przepisami, które znajdują się w RODO.

RAPORT POAUDYTOWY – SPOSÓB NA WYELIMINOWANIE UCHYBIEŃ

Efektem przeprowadzonego przez nasze biuro prawne adytu jest zaprezentowanie specjalnie przygotowanego raportu poaudytowego. W raporcie umieszczane są informacje odnoszące się do bieżącego stanu systemu ochrony danych osobowych, a także opis rekomendacji. Audyt ochrony danych osobowych to działanie, dzięki któremu można wyeliminować różnego rodzaju uchybienia, wskazać obszary, w których wszelkie informacje dotyczące pracowników, czy klientów powinny zostać lepiej zabezpieczone. Ta procedura wskazuje w jasny sposób, gdzie mogą zachodzić jakieś nieprawidłowości. Ich wyeliminowanie pozwala na zapewnienie lepszej ochrony przetwarzanych danych osobowych. Wykonujemy weryfikację dla Klientów z różnych branż. 


Naszą współpracę w tym zakresie z Klientami traktujemy bardzo profesjonalnie i kompleksowo. Z wielką dokładnością podchodzimy do wszystkich dokumentów oraz procedur dotyczących zarządzania danymi osobowymi. Posiadamy szerokie kompetencje oraz odpowiednie kwalifikacje pozwalające nam na przeprowadzenie rzetelnego audytu. Śledzimy na bieżąco wszelkie zmiany w zapisach prawa oraz dokształcamy się w zakresie wprowadzanych rozwiązań kontrolnych. Możemy również zagwarantować, że przy każdym audycie zachowujemy najwyższe zasady bezpieczeństwa i poufności.

 


Potrzebna pomoc?
Nie czekaj, zadzwoń koniecznie!
501 077 990
Skontaktuj się z nami!
Pomożemy rozwiązać Twoje problemy
Rozwiąż TEST!
Wypełnij test, aby sprawdzić swoją wiedzę